O pracy w automatyce

Jak wygląda praca automatyka?
14.12.2021 Piotr Tracichleb
Dzisiaj opowiem Ci jak wygląda praca automatyka “rozruchowca”.
Q&A , odpowiedzi na pytania dotyczące przemysłu automotive - rozmowa z Radosławem Lebkiem cz. 3
21.05.2022 Piotr Tracichleb
Jest to trzecia część wywiadu z Radosławem Lebkiem. Tym razem odpowiemy na pytania zadane podczas live’u. Porozmawiamy również o tym, czy ciężko jest przejść z automotive do przemysłu ciężkiego.
Praca automatyka w delegacji, standaryzacja w przemyśle automotive- rozmowa z R. Lebkiem cz.2
14.05.2022 Piotr Tracichleb
Poruszymy temat pierwszych praktyk automatyka- dowiecie się, co sprawdzić i o co zapytać, by być pewnym przyszłego miejsca pracy. Porozmawiamy też o zaletach pracy stacjonarnej automatyka oraz wymienimy się doświadczeniami z delegacji.
Czym różni się praca automatyka w przemyśle ciężkim od automotive? - rozmowa z R. Lebkiem cz. 1
07.05.2022 Piotr Tracichleb
O tym jak wygląda praca w przemyśle automotive oraz jak kształtują się zarobki w zawodzie automatyka opowie nam Radosław Lebek w pierwszej części naszej rozmowy. Jeżeli ciekawi Was jak wygląda praca w przemyśle ciężkim, to zapraszamy do lektury!
Q&A , pytania dotyczące programowania wysokopoziomowego - rozmowa z M. Kurantowiczem cz. 3
23.04.2022 Piotr Tracichleb
Wspólnymi siłami odpowiemy na zadane przez Was podczas live’u pytania. Poruszymy tematy związane z pracą na pograniczu przemysłu oraz IT. Rozważmy też kwestie przydatności Java oraz Python w automatyce.
Przemysł/ IT - jak może wyglądać praca programisty? - rozmowa z Maciejem Kurantowiczem cz. 2
09.04.2022 Piotr Tracichleb
Nadszedł czas na drugą część wywiadu z Maciejem Kurantowiczem. Tym razem omówimy rodzaje branż w automatyce i robotyce. Porozmawiamy także o programowaniu obiektowym/ wysokopoziomowym w automatyce oraz nauce automatyki na Raspberry Pi.
Inne ścieżki kariery automatyka - rozmowa z Maciejem Kurantowiczem cz. 1
02.04.2022 Piotr Tracichleb
O tym jak wygląda praca jako wsparcie techniczne oraz od czego zacząć, by nabyć doświadczenie jako inżynier sprzedaży dowiecie się od Macieja Kurantowicza. Dziś pierwsza z trzech części naszej rozmowy. Zapraszamy serdecznie!
Q&A , odpowiedzi na pytania dotyczące pracy robotyka - rozmowa z Anną Kopycką cz. 3
26.03.2022 Piotr Tracichleb
Dziś czas już na trzecią, i niestety ostatnią część rozmowy z Anną Kopycką. Porozmawiamy o tym jak to jest być w zespole jako młody automatyk/ robotyk. Rozważmy też kwestie przydatności studiów drugiego stopnia w karierze robotyka.
Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna robotyka?- rozmowa z Anna Kopycką cz.2
19.03.2022 Piotr Tracichleb
Rozmowę tę rozpoczniemy od tematów związanych z Utrzymaniem Ruchu oraz możliwościami rozwoju w robotyce. Jeżeli zastanawiacie się, jak Ania odnajduje się w tej profesji oraz czy trudno było jej wykształcić się w tym kierunku- zapraszamy do lektury!
Czy praca robotyka jest odpowiednia dla kobiety? O tym opowiada Anna Kopycka cz.1
16.03.2022 Piotr Tracichleb
Jak wygląda praca robotyka on-line? Jak wygląda praca robotyka off-line? O kobiecej perspektywie na zmaskulinizowany świat produkcji przemysłowej i o innych sprawach rozmawialiśmy z Anną Kopycką.
Gdzie jako automatyk nauczyć się programowania systemów DCS? - rozmowa z Maciejem Aniołem cz. 3
12.02.2022 Piotr Tracichleb
W trzeciej części wywiadu Maciej Anioł udzieli rad dla początkujących automatyków. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak kształtują się zarobki w przemyśle energetycznym oraz gdzie nauczyć się programowania systemów DCS - zapraszamy do lektury!
Automatyk w Arabii Saudyjskiej - rozmowa z Maciejem Aniołem cz. 2
05.02.2022 Piotr Tracichleb
Porozmawiamy o odnawialnych źródłach energii w przemyśle energetycznym. Omówimy, czym różni się sterowanie DCS od sterowania PLC oraz poruszymy też kwestię języków wysokopoziomowych w programowaniu sterowników PLC.
O tym jak wygląda praca automatyka w przemyśle energetycznym - rozmowa z Maciejem Aniołem cz. 1
29.01.2022 Piotr Tracichleb
W pierwszej części wywiadu Maciej Anioł nakreśli nam jak wygląda praca automatyka w przemyśle energetycznym. Porozmawiamy też o tym, jak wyglądają systemy sterowania w elektrowni oraz scharakteryzujemy krótki pokaz panelu z systemem DCS.
Czego warto się uczyć jako początkujący automatyk? - rozmowa z Kamilem Jastrzębskim cz. 3
22.01.2022 Piotr Tracichleb
Poruszymy tematy związane ze szkoleniami automatyków. Rozważmy kwestie przydatności automatykowi studiów MBA oraz dowiemy się, czy można się nazwać mistrzem programowania sterowników PLC, tuż po skończeniu studiów na kierunku automatyka i robotyka.
Inwestowanie w siebie według trenera szkoleń z automatyki - rozmowa z Kamilem Jastrzębskim cz. 2
08.01.2022 Piotr Tracichleb
Poruszymy tematy związane ze szkoleniami stacjonarnymi oraz online dla automatyków. Porozmawiamy również o wpływie pandemii na aktualną sytuację na rynku automatycznym jak i zapotrzebowaniu na specjalistów w branży.
O tym jak wygląda kariera i praca automatyka. Wywiad z Łukaszem Dziewięckim – cz. 1
14.12.2021 Piotr Tracichleb
O tym jak wygląda praca automatyka i co może robić po studiach, czy automatyk może pracować zdalnie i jakie umiejętności powinien posiadać dowiecie się od Łukasza Dziewięckiego.
Przemysł 4.0 i perspektywy automatyków w Europie – rozmowa z Łukaszem Dziewięckim cz. 2
14.12.2021 Piotr Tracichleb
O tym, czy w Europie będzie brakować automatyków i robotyków, co to jest przemysł 4.0, o zarobkach oraz o tym jak zaczynać jako automatyk rozmawialiśmy z Łukaszem Dziewięckim.
O tym czym są systemy MES oraz o językach programowania – rozmowa z Łukaszem Dziewięckim cz. 3
14.12.2021 Piotr Tracichleb
O tym, co to są systemy MES, w jakich językach programować PLC oraz czy łatwo jest się przebranżowić na automatykę rozmawialiśmy z Łukaszem Dziewięckim. Dziś trzecia (ostatnia) część naszej rozmowy.
Pierwsze kroki w pracy automatyka- rozmowa z Kamilem Jastrzębskim, twórcą “Automatycznego Podcastu”
14.12.2021 Piotr Tracichleb
W pierwszej części wywiadu Kamil Jastrzębski z “Automatycznego Podcastu” zdradzi nam, od czego zacząć, by nabyć doświadczenie jako specjalista automatyk.